Klozet tamircisi arıyorsanız büyük ihtimalle rezervuar iç takım tamiri veya sifon değişimi konularında profesyonel hizmet veren su tesisatçısı arıyorsunuz. Klozet tamiri konusunda profesyonel hizmet veren firmamız klozet değişimi, klozet su kaçağı ve klozet tıkanıklığı açma işlemlerini de yapmaktadır.

Klozet tamircisi Klozet tamir

Dıştan bakıldığına basit bir yapıya sahip gibi görünen klozetlerin su depoları, yani rezervuarları içinde su alışverişini organize eden bir iç takım bulunmaktadır. Rezervuar iç takım birbirinden ayrı çalışan iki bağımsız kısımdan oluşur. Bu bölümlerden ilki boşalan rezervuarı şebeke suyundan doldurma ve dolum tamamlanınca suyu kesme işini yapar. İkinci bölüm ise sifonu çekme işlemi sırasında çalışan ve kısaca sifon olarak adlandırılan bölümdür. Sifon bölümü modeline göre bir kullanımda önceden ayarlanmış miktarda suyu veya kullanım süresince su verme işini yönetir. Klozet tamircisi olarak bu ufak bilgiyi vermeyi uygun gördük!

Klozet rezervuar iç takım tamiri

Klozet iç takımları lastik contalarla desteklenmiş plastik malzemeler kullanılarak üretilmişlerdir. Bu yapıya sahip iç takımlarda öncelikle su yolunu açıp / kapama yaptıran lastik contalar çok fazla arıza yapmalarına rağmen, plastik bölümlerde zamanla aşınarak sorun çıkarırlar. Klozet tamircisi firmamız iç takım arızalarında müşteri memnuniyetini önemseyerek klozet sifon arızalarında iç takımı komple değiştirmektedir.

Klozet değişimi klozet su kaçağı klozet tıkanıklığı

Klozet yeri değiştirme veya yeni klozet montajı işlemleriniz profesyonel şekilde ve garantili olarak yapılır. Klozet su kaçağı sorunlarında güvenilir kaçağı giderme ve su izolasyon çalışmaları yapmaktayız. Genellikle suda kolaylıkla eriyip gidecekleri düşünülerek, içine atılan kağıt temizlik ve hijyen ürünleriyle kolaylıkla tıkanan klozetlerin temizleme işlerini de klozet tamircisi olarak kameralı robotlarla yapmaktayız.

Klozet rezervuar su ayarı nasıl yapılır.

Klozet su ayarı için iç takım üzerinde modellerine göre ayrı ayrı su ayar imkanları sunulmuştur. Bu ayarlarla depoya alınacak veya bir kullanışta klozet içine akacak su miktarı ayarlanabilir. Fakat bu işlemler size zor geliyorsa ve örneğin yıkama için kullanılan su miktarını fazla buluyorsanız, daha pratik bir yöntem öneririz.

Sifonu bir çekişte kullanılan su miktarını azaltmak için, depo içine su doldurulmuş ufak pet şişe atınız. Eğer hala su miktarını fazla buluyorsanız yeni bir şişe daha atabilirsiniz.

Whatsapp Ara Tıkla Ara