Petek temizleme sayesinde doğalgaz kalorifer sisteminiz yüksek performansla ısıtırken daha az gaz faturası öder, sorunsuz bir sezon geçirirsiniz. Bu ayrıcalığı yaşamak için her yıl sonbahar aylarında mutlaka çift yönlü petek temizliği yaptırınız. Cihazla çift yönlü petek yıkama hakkında daha fazla bilgi almak için firmamızı arayınız.

Petek temizleme Petek temizliği

Kalorifer petekleri içinde zamanla yağ, pas ve başka döküntülerden oluşan bir çamur birikimi olur. İstenmeyen bu birikinti radyatör peteği içindeki kanalları tıkayarak sıcak suyun petek içinde rahat dolaşımını engeller. Üzerindeki ısıyı ortama bırakamadan peteği tek etmek zorunda kalan ve hala sıcak olan su geri döndüğünde kombinin de yanlış ateşleme yaparak daha fazla gaz tüketmesine yol açar. Bu arada ortamın hala soğuk olduğunu düşünen kullanıcı da kombi ısısını yükselterek faturanın daha da yükselmesine yol açar. Bu süreç böylece kombi ısısını da yükseltmenin de bir faydasının olmadığı güne kadar gider ve mecburi petek temizleme ile sonlanır.

Kalorifer radyatör petekleri tıkalı mı?

Doğalgaz kalorifer sisteminizle ısınma sorunları yaşadığınızda, bu durumun tıkalı peteklerden dolayı olup olmadığını kolaylıkla anlayabilirsiniz. Tıkalı petek kontrolü için yapmanız gereken peteklerin yüzeylerinde elinizi gezdirmek. Bu yöntemle soğuk bölgeler algıladığınızda kontrol ettiğiniz peteğin tıkalı olduğuna karar verebilirsiniz. Bu kontrolde tıkalı petek bulduğunuzda sadece o peteği değil tüm tesisatı yıkatmayı ve bakımını yaptırmayı unutmayınız. Hatta petek temizleme işleminin arasına doğalgaz kombi bakımı da sıkıştırmanız en güzel seçim olacaktır.

Ne sıklıkla petek temizliği yaptırmalı?

Petek temizliği için en uygun zaman kış başlamadan, sonbahar aylarında, kombi bakımı ile birlikte aynı zamanda yaptırmanızdır. Bu şekilde kombi bakımı yeni yapılmış bir kalorifer sistemini tıkalı peteklerle birlikte kullanmak riskinden de uzak kalmış olursunuz. Eğer petek temizliğini ayrı olarak yaptırmak isterseniz en fazla iki yıl arayla yaptırmanızı öneririz.

Whatsapp Ara Tıkla Ara