Su kaçağı tespiti ve su kaçağı tamiratı konusunda profesyonel elektronik cihaz ve ekipmanlarla kırmadan cihazla su kaçağı arama ve tamiri yapmaktayız. Su kaçağı bulma çalışmaları sırasında yalan yanlış tahminler yaparak gereksiz kırma işlemleri yapmamaktayız. Biz gereksiz masraflar açmadan ve vakti boşa geçirmeden noktasal su kaçağı bulma yapıyoruz. Olabilecek kadar kısa sürede ve ekonomik fiyatlarla. Boşa harcayacak paranız ve zamanınız yoksa bizi arayınız.

Cihazla su kaçağı tespiti nasıl yapılıyor?

Burada cihazla su kaçağı bulma için en çok kullanılmakta olan ses dinleme metodunu anlatacağız. Diğer bir su kaçağı bulma sistemi ise, özel şartlarda kullanılan termal kamera ile ısı farklarını takip ederek kaçağın oluştuğu noktaya ulaşma yöntemidir.

Yukarıda da söylediğimiz gibi prensip su kaçağının oluştuğu noktada oluşan su sesini takip ederek sesin kaynağına ulaşmaktır. Dinleme cihazı sesin oluştuğu noktada en yüksek seviyeyi işaret edeceğinden bu nokta kaçak noktası olarak tespit edilir. İşaretlenen nokta gerekiyorsa kırılarak açılır ve su kaçağı tespiti başlar.

Ancak bazı su kaçaklarında kaçağın oluştuğu noktadan yeterli seviyede ses çıkmayabilir. Bu durum dinleme cihazının dinleme eşiğinin altında kaldığı için burada oluşan ses seviyesini yükseltmek gerekir. Ses seviyesini yükseltmek için dahili su şebekesi şehir su şebekesinden ayrılarak bir basınç pompasına bağlanır. Basıncı artırılan dahili tesisat, kaçak noktasında yeterli ses oluşturduğunda işlemlere devam edilir.

Cihazla su kaçağı bulma için sadece cihaz yeterli mi?

Cihazla su kaçağı tespiti için binlerce lira verilerek alınan dinleme cihazı ve diğer ekipmanlar maalesef yeterli değil. Yeterli tecrübeye sahip yetişmiş eleman olmadan bu cihazları kullanmak ve duyulan sesleri yorumlamak mümkün değil. Tüm parasını bu cihaza yatırıp netice alamayan ve iflas edip cihazını yok pahasına satan tesisatçı arkadaşları duyuyoruz. Bilhassa mesleğe yeni başlayan arkadaşlar bu hataya çok fazla düşüyorlar.

Kısaca su kaçağı bulma cihazından beklenen verimi almak için öncelikle sıhhi tesisat tamirat konusunda tecrübeli olmak gerekiyor. Dinleme cihazını edindikten sonra yapmanız gereken bu konuda tecrübeli bir arkadaşla beraber su kaçağı servislerine beraber gitmeniz olacaktır. Ben yaparım deyip tek başına gidilecek servislerin sonu çoğunlukla hüsran olmaktadır.

İkiyaka Tesisat olarak 2012 yılından itibaren binlerce başarılı su kaçağı tespiti yapmış bulunmaktayız.

Whatsapp Ara Tıkla Ara