Tıkanıklık açma konusunda öncelikle modern kameralı robot sistemlerle tıkanıklığın yerini ve durumununu tespit edip çözüm için yorumlayıp karar veriyoruz. Tıkanıklık noktasına robot kol ile uzaktan müdahale edip açmayı deniyoruz. Eğer robot kolla netice alamazsak zaten yeri önceden belirlenmiş tıkanma noktasına dışarıdan, doğrudan müdahale müdahale edip tıkanıklık açma tamirini tamamlamaktayız.

 Kameralı tıkanıklık açma

Tıkanıklıkları gider tıkanıklığı ve kanal tıkanıklığı olarak ele alabiliriz. Gider tıkanıklıkları daha ufak çaptaki tıkanıklıklardandır. Mutfak eviyelerinde çay, yemek ve yağ artıkları sebebiyle oluşur. Banyo lavabosu ve duşakabin gider tıkanıklıklarının sebebi ise genellikle saç ve vücut kıllarıdır. Tıkanıklık açma işlemleri sırasında bu tip tıkanıklıklar giderin açılıp temizlenmesiyle kolaylıkla giderilir.
Kanal tıkanıklıkları daha büyük çapta, tespitleri ve tamiratları daha uzun süreçlidirler. Bu tür tıkanıklıkların başında klozete atılan yabancı maddeler gelir. Özellikle kağıt temizlik ve hijyen ürünleri sanıldığı gibi suda erip gitmeden klozette, kanallarda veya rögarda birikerek tıkanmalara yol açar. Kanal tıkanıklıklarını onarımları sırasında tıkanıklığın tespit edildiği noktanın dışarıdan müdahale edilerek açılması gerekebilir. Tıkanıklık açma
Sık sık tıkanan kanal ve rögar tıkanıklıkların çok değişik sebepleri olabilir. Kalitesiz, eskimiş, dar, çatlak ve keskin dönüşlü pimaş atık su kanalları sık sık tıkanabilir. Logar tıkanıklıklarında ise tüm bunlara ilaveten pürüzlü yüzeyler ve yetersiz akış eğimi düşünülebilir. Tıkanma sorununu kökünden çözmek, tekrar tekrar tıkanıklık açma işlemi yaptırmamak için tüm bu sorun ihtimallerinin giderilmesi gerekir.

Robotla kanal tıkanıklığı açma

Kameralı robotla tıkanıklık tespiti ve tıkanıklık açma işlemleri olabileceği kadar temiz şekilde, kısa sürede sonlanır. Tıkanıklık tamiri sırasında gelişigüzel kırmalar yapılmadığından işler uzamaz, maliyetler gereksiz yükselmez.
Pimaş tıkanıklığı açma, kanal tıkanıklığı, tesisat tıkanıklığı, gider tıkanıklığı, lavabo tıkanıklığı, alaturka tuvalet tıkanıklığı, tıkalı klozet açma, banyo gider süzgeci tıkanıklığı, banyo tıkanıklığı, mutfak tıkanıklığı, duşakabin tıkanıklığı, küvet tıkanıklığı, logar tıkanıklığı, tıkalı fosseptik açma, fosseptik temizliği, kanalizasyon tıkanıklığı açma.

Whatsapp Ara Tıkla Ara